Tule tugigruppi

Oled teinud suure sammu tervenemise suunas

Võta meiega ühendust

tugigrupp555@gmail.com
podderzhim.rus@gmail.com

Tugigruppidest

➥ Tegutseme Tallinnas, Tartus, Paides, Pärnus

➥ Oleme anonüümsed

➥ Olulised pole vanus, sugu või usk

➥ Vestleme erinevatel teemadel, mis seotud seksuaalse väärkohtlemisega

➥ Räägid just nii palju kui soovid

➥ Liikmed toetavad üksteist, jagavad enda kogemusi ja nõuandeid toimetulekuks

➥ Vajadusel aitame leida sobivat terapeuti

➥ Toetame ja aitame parandada Sinu elukvaliteeti

Osalejate tagasiside

“Grupikohtumised on andnud mulle palju tuge ja arusaamist, et ma ei ole oma muredega üksi. Grupis olles olen saanud juurde teadmisi, et väärkohtlemise tagajärjel on trauma väga tugev ja sügav ning terveks saamine on aeganõudev, kuid võimalik. Grupikohtumine vajalik juba sellepärast, et ma saan jagada ilma hinnanguteta oma lugu ja selletõttu olen ma ka julgemaks läinud ning julgenud oma lugu väljaspool gruppi jagada. Oma kogemuse põhjal saan öelda, et kes ei ole midagi sellist kogenud, ei mõista lõplikult trauma olemust ja läbielamisi…. Ma olen eriti tänulik grupijuhtidele, kes on jaksanud gruppi vedada ja igakülgset toetust anda :)” 

“Olles kandnud seda jäledat saladust endas juba aastakümneid, ei osanud lootagi, et ka mina võiksin leida abi, lohutust ja mõistmist…kuni sain teada, et on loodud tugigrupid lapsena seksuaalselt väärkoheldud inimestele. Võtsin veidi mõtlemisaega, kuni siiski otsustasin ühendust võtta sest olles hingelt nii katki, mõtlesin, et enam hullemaks ikka minna ei saa, pigem nägin lõpuks lootusekiirt. Kohtumistel kord kuus tugigrupis, olen kogenud tõeliselt siirast õlatunnet, lihtsalt imeline, kui toetavad on kõik meie grupis ja me  saame rääkida julgelt, sest meie vahel on usaldus, mõistmine ja abivalmidus…aitäh kõigile, olete imelised. Aga veel lisaks tahangi öelda, et olen nii-nii tänulik, et oled võtnud südameasjaks luua meile need tugigrupid. Ja tänusõnad samuti Evelinile. See kõik on meile nii oluline, mida te teete.” 

“Olen tugrigrupist saanud julguse tegeleda oma mineviku varjude ja vaimse tervisega ning oskuse paluda abi. Teiste tugigrupi liikmete lugude ja mõttekäikude kuulamine on mul aidanud enda tundeid ja mõtteid paremini mõista. Tugigrupi vedajad ja kaasliikmed on saanud mulle asendamatult suureks toeks ja olen tänu grupis käimisele teinud suuri edusamme, et jõuda lähemale minevikutraumadest tervenemisele. Tegelikult võiksin kirjutada kolme lause asemele kolm lehekülge. Sina, Evelin ja teised grupiliikmed on tõepoolest mu elu muutnud. Kõige suurem muutus ongi ehk see, et nüüd ma usun: paranemine ja tervenemine on ka minu jaoks võimalik – ükskõik kui kaua selleks aega läheb, algus on tehtud.” 

“Tunnen, et meie tugigrupp on koht, kus saab ennast tugevalt ja kartmatult tunda. Tunnen, et seal on hinnangute vaba ja tingimusteta hooliv õhkkond. Ja see on koht, kus saab esimest korda soovikorral täiesti lõpuni aus olla. Ühtekuuluvus tunne.”

“Peale meie Zoomi kohtumist, kui läksin pere juurde, mainis mu elukaaslane, et oi, sa ju täitsa särad! Peatusin korra sellel komplimendil ja tõdesin, et tõepoolest, ma naeratan ja tunnen end hästi! Ehk siis see ongi üks põhjus miks liituda tugigrupiga. Kui alguses ongi raske, siis läbides erinevaid faase, olen jõudnud selleni, kus tunnen end hästi, justkui oleksin taas armunud, aga seekord iseendasse. Ja siinkohal on väga suur abi ja tugi olnud tugigrupil.”