4. Suvelaager

20.08.2023

Meie neljas suvelaager on peetud ja seekord kestis see osavõtjate soovil kolm päeva. Osalejaid oli veidi üle viiekümne ja laagrist ei puudunud ka lapsed.

Ilmaennustused lubasid kõikideks päevadeks vihma, aga õnneks ei lähe ennustused täppi ja Ilmataat otsustas meid soosida.  Reedel tuli mõni sabin, aga laupäeval ja pühapäeval säras meie rõõmuks päike.

Reedel alustasime kahe töötoaga, sai valida kas loova kirjutamise või maalimise vahel. Loovat kirjutamist vedas kirjanik/luuletaja ja paljud üllatasid iseend, kui hästi oskasid vabavärssi ritta seada ja julgesid neid isegi teistele ette kanda.

Ja need maalid, saime püsti panna oma kunstinäituse!

Sirowa annetatud Pulsaar proteiinbatoonid maitsesid hästi vahepaladena.

Järgnes paneelvestlus, mida vedas Olga Gerassimenko ja osalesid Kristiina ja Ingrid. Arutleti küsimuste üle, kas kättemaks, andestamine või suhete katkestamine.

Vahepeal olid meie kokad valmis meisterdanud maitsva õhtusöögi.

Enne sauna minekut jäi aega ka kongide kuulamiseks, mis oli paljudele esmakordne kogemus.

Laupäeva alustasime häälejoogaga ja pärast Kerti valmistatud hommikusööki algas osadele teraapia Kaire Talviste juhtimisel ja teistele Rita vestlus teemal „Milline mõju on lapsepõlve seksuaalvägivallal seksuaalelule täiskasvanueas“.

Vahepeal täitsime kõhtu ülimaitsva lõunaga, mida meile valmistasid meie chef Risto ja abikokk Kert. Seejärel jätkasime teraapiate ja seksuaalsuse vestlustega, vahepeal liitus meiega ka terapeut Mirjam Püvi.

Pärast raskeid vestlusi oli kõikidel vaja ennast korralikult läbi raputada ja siin tuli meile appi tantsuterapeut Kristina Paskevicius, kes ka soovijad seejärel endaga saunarituaalile kaasa kutsus.

Vahepeal olid kokad valmis saanud maitsva õhtusöögi ja oligi aeg üllatuseks.  No ei olnud Anne Veski, vaid õnneloos! Siinjuures tuleb ära nimetada meie õnneloosi sponsorid. Peavõite oli kaks: Kriss Sooniku kleit ja Vivian Vau kingad.  Aga ka teised kingitused olid toredad: Bon-Bon Lingerie pesukomplektid, Moon kõrvarõngad, Wendre padjad, Marati hommikumantlid, Suva sokid, Stiil ja Anne aastatellimus, Eesti Naise tellimused ja nende mõnusad vildist kotid, märkmikud ja termosed.

Täname südamest kõiki õnneloosi sponsoreid!

Juttu ja naeru jätkus kõikidel veel väga hiliste öötundideni.

Järgmine hommik algas jälle joogaga ja sellele järgnes pärast hommikusööki põnev kohtumine toitumisspetsialistiga. Ja pandigi alus meie toitumisremondi veebigrupile.

Enne lahkumist võtsime päevad kokku ja oli tõesti raske leida, mille kohta võiks ka kriitikat öelda. Kõik läksid koju uute tutvuste ja meeldiva tujuga.  Kui palju kallistusi ja naeru oli nendes päevades!

Tänud ka Adila Puhkekeskusele, meil oli tore ja mugav!

Hiiglaslik tänu Wikmani LT OÜ Valdi Padama, Fruit Xpress OÜ Riina Kabanen ja Saale Reimal,  restoran MIN BOWL , jäätisefirma LaMuu, kes seekord hoolitsesid, et meie suurepärastel kokkadel oli, millest meile maitsvaid toite välja võluda! Ja ilma käsitööleivata ei saa meie laagris kohe mitte kuidagi, sellel aastal küpsetasid meie leivad Muhu pagarid! Kohvikõrvase eest hoolitsesid meie naised ise.

Meie kokkade kiitmiseks ei piisa sõnu, kõik oli nii maitsev, et viis keele alla! Tänud Risto ja Kert!

Kohtume uuesti juba 5 kuu pärast Talvekoolis!